E-recepta na tabletki antykoncepcyjne 

E-recepta na tabletki antykoncepcyjne

E-recepta na tabletki antykoncepcyjne 

Wiele kobiet zapisuje się na wizytę do ginekologa tylko w celu wypisania recepty na tabletki antykoncepcyjne. To powoduje, że trudno jest dostać się do lekarza tym kobietom, które potrzebują specjalistycznej porady. Dziś wiele w tej sprawie się zmienia, gdyż są tak zwane konsultacje online i e-recepty. 

Dlaczego e-recepta na antykoncepcję to dobry pomysł?

Choć często mówi się, że Polki niechętnie chodzą do ginekologa, wystarczy wybrać się do kilku gabinetów, by zobaczyć na własne oczy, że jest zupełnie inaczej. Kobiety wybierają się do tego specjalisty z różnych powodów. Jedne kontrolnie, inne z konkretnym problemem. Wiele kobiet podąża w tym kierunku tylko w celu nabycia recepty na antykoncepcję. Stąd lekarze nawet doradzają pacjentkom, aby w sytuacji, w której potrzebują jedynie recepty, skorzystały z możliwości wystawienia jej online. Konsultacje za pośrednictwem internetu są w tym przypadku tak samo skuteczne i korzystne, jak te w gabinecie stacjonarnym. Może nawet korzystniejsze, gdyż są dużo wygodniejsze. Podczas konsultacji online można otrzymać taką samą receptę, jak w przypadku wizyty stacjonarnej. Bez sensu więc tracić czas i pieniądze na paliwo, kiedy za niedużą opłatą można pozyskać receptę na ten sam lek online. 

E-recepta na antykoncepcję

Chcąc skorzystać z konsultacji online z ginekologiem, wystarczy zajrzeć na http://tendoktor.pl/. To strona, na której można zamówić rozmowę z wybranym specjalistą, w tym przypadku z ginekologiem. Rozwiązanie jest bardzo wygodne, a koszt takiej konsultacji znośny. Biorąc pod uwagę to, ile zwykle trzeba czekać na wizytę stacjonarną, później ile trzeba siedzieć w kolejce, bo nawet umawiając się na konkretną godzinę, kobiety często wchodzą później, nie ma to wszystko sensu. Tym bardziej skoro dziś są takie możliwości, udogodnienia, warto z nich korzystać. 

Na konsultację online do ginekologa nie trzeba długo czekać. Można umówić się z dnia na dzień, a nierzadko nawet tego samego dnia. Tak więc to świetny sposób na pozyskanie recepty na antykoncepcję, szczególnie jeśli kobieta regularnie odbywa wizyty u specjalisty, a teraz akurat potrzebuje samej recepty.