Szyny cpm, jako element ruchu biernego

Szyny cpm, jako element ruchu biernego

Szyny cpm, jako element ruchu biernego

Rynek fizjoterapeutyczny oferuje wiele rozwiązań, które pozwalają zwiększyć komfort osobom niepełnosprawnym w czasie poruszania. Przykładem są szyny cpm. Ich popularność rośnie ze względu na wyniki usprawnienia oraz szereg zalet, jakie oferuje takie narzędzie. Z szyn korzystają zarówno sportowcy, jak i pacjenci po poważnych zabiegach z zakresu ortopedii. 

Jak powstały cpm?

Szyny cpm powstały w wyniku kooperacji między ortopedią a inżynierią. Zostały skonstruowane przez Johna Saringera. Po raz pierwszy zostały użyte w 1978 roku, a ich zadaniem było wprowadzenie stawów w bierny ruch. Od początku lat 80. ubiegłego wieku szyny cpm były wciąż doskonalone. 

Sukcesywny postęp techniczny sprawił, że obecnie szyny tego typu są częścią stałego wyposażenia w prywatnych domach i klinikach ortopedycznych. Obecnie szyny tego typu są niezwykle popularne. 

Wynika to między innymi z ich dostępności i atrakcyjnej ceny. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup. Ciekawą alternatywą wtedy jest wypożyczalnia szyn cpm. Warszawa to przykład miasta, na którego terenie można swobodnie wynająć szyny, gdy są potrzebne za niewielką opłatę. 

Zalety szyn cpm

Fizjoterapia to dziedzina, która wyróżnia się nowatorskimi podejściami, osiągającymi świetne wyniki. Szyny są rekomendowane przez wielu znanych lekarzy, dlatego że mogą stanowić z powodzeniem element leczenia w przypadku złamań śródstawowych. 

Konstrukcje tego typu mają wielu zwolenników z uwagi na szeroką dostępność. Można je zarówno kupić, jak i wypożyczyć. Zwłaszcza druga opcja jest często wykorzystywana, ponieważ w każdym dużym mieście funkcjonuje wypożyczalnia szyn cpm. Warszawa stanowi przykład miasta, na którego terenie funkcjonuje taka placówka. 

Szyny cpm sprawdzają się świetnie w przypadku zwichnięć, skręceń i ogólnie prac rehabilitacyjnych, które obejmują stawy. Jeśli chodzi o zalety, to urządzenie tego typu odbudowuje tkankę chrzestną, powoduje dyfuzje z płynu maziowego, regeneruje powierzchnię poślizgową ścięgien, redukuje okres hospitacji oraz znacząco zwiększa mobilność stawu.