Zaszycie alkoholowe – poznaj 3 fakty
Pierwsze zaszycie alkoholowe zostało zaaplikowane już w 1949 roku. Od tamtego czasu to środek, który jest chętnie stosowany przez osoby, chcące wyjść z alkoholizmu. To najlepszy sposób, jeśli sama tzw. silna wola niespożywania alkoholu jest niewystarczająca. Poznaj 3 fakty, dzięki którym zaszycie alkoholowe będzie oczywistym pojęciem.
Zaszycie alkoholowe to uzupełniająca metoda przy leczeniu alkoholizmu
Wdrożone zaszycie alkoholowe pozwala utrzymać pacjenta w trzeźwości od 9. do aż 12. miesięcy, w zależności od zaaplikowanej substancji aktywnej. Chociaż taka metoda jest niezwykle skuteczna i jej rezultaty są zagwarantowane, to powinna być traktowana jako uzupełnienie leczenia. Pod żadnym pozorem zaszycie alkoholowe nie powinno być utożsamiane z cudownym lekarstwem, które wyleczy pacjenta z alkoholizmu.
Zaszycie alkoholowe to bezpieczny i bezbolesny zabieg
Umiejscowienie wszywki alkoholowej jest klasyfikowane jako drobny zabieg chirurgiczny. To metoda praktykowana od lat. W rezultacie zaszycie alkoholowe jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Zlecenie na taki zabieg przepisuje lekarz chirurg. Oczywiście skierowanie na taki zabieg otrzymuje się po uprzednim wywiadzie z pacjentem, czy pozwala na taki zabieg i decyduje się na alkoholowe zaszycie.
Lokalizacja tabelki z aktywną substancją powstaje na skutek bezbolesnego nacięcia po wcześniejszym zaaplikowaniu środka znieczulającego. Z uwagi na to, że zaszycie alkoholowe nie jest inwazyjnym zabiegiem, pacjent może tego samego dnia wrócić do domu.
Zaszycie alkoholowe a spożywanie alkoholu
W sieci można często spotkać informacje, że alkoholowe zaszycie nie jest wiążące. Co więcej, w zasadzie pacjent z wszywką może normalnie spożywać alkohol. To powielany mit. Tak naprawdę, jeśli chcemy, aby zaszycie alkoholowe zostało zneutralizowane, to wszelkie próby będą bezskuteczne, a przy tym jednocześnie mogą poradzić do niebezpiecznych dolegliwości.
Warto pamiętać, że główną ideą zaszycia alkoholowego, jest pozostanie w abstynencji. Spożycie, chociażby najmniejszej ilości alkoholu może spowodować zarówno drobne dolegliwości, jak i te poważne na przykład w postaci zaburzenia krążenia.