Zdrowy Lizak Mniam-Mniam – jak go spożywać?

Zdrowy Lizak Mniam-Mniam – jak go spożywać?

Zdrowy Lizak Mniam-Mniam – jak go spożywać?

Wszystkie produkty z naszej serii Zdrowy Lizak Mniam-Mniam mają pewne ograniczenia w spożywaniu. Zależy to od ilości witamin w składzie każdego produktu. Dawka dopuszczalna do spożycia w ciągu jednego dnia wynosi 2 lizaki, 2 pastylki lub 6 karmelków. W przypadku zjedzenia większej liczby któregoś z wyrobów może nastąpić przeczyszczenie organizmu. Podobnie jak w sytuacji, gdy spożyjemy w ciągu jednej doby zbyt dużą ilość witaminy C.

W ofercie Zdrowego Lizaka możesz wybrać spośród kilku owocowych smaków, które mają podobne właściwości i identyczny skład. Smaki, które są u nas dostępne to truskawka, malina, pomarańcza, mango, cytryna, ananas, a także musująca wiśnia. Poza tymi istnieje jeszcze lizak chocco-wow. To lizak o smaku kakaowym, który wyróżnia się obecnością witaminy K2 w składzie. Wszystkie nasze lizaki są również źródłem witaminy D3.

Jeden z naszych lizaków jest przeznaczony typowo na gardło. Ma on smak malinowy, a w składzie nie znajdują się żadne alergeny, gluten, konserwanty, cukier, laktoza, ani syrop glukozowo-fruktozowy. Z kolei występują w jego składzie ekstrakty ziołowe i witaminy: wyciąg z tymianku, szałwii, owoców Aceroli, witamina C i D, cynk i rutyna. Tak jak reszta lizaków owocowych zawiera suszone owoce, fiński ksylitol oraz naturalne, świeże aromaty. Jest to oczywiście jedynie suplement diety, który ma uodparniać organizm. Nie zastąpi leku na przeziębienie, może łagodzić ból w przełyku i zastępować np. tabletki na gardło.

Cukier w formie sacharozy – jak wpływa na ludzki organizm?

Większość łatwo dostępnych słodyczy – a można nawet zaryzykować stwierdzenie, że wszystkie – zawiera w składzie duże ilości cukru prostego, czyli sacharozy. Biały cukier nie tylko szkodzi zdrowiu, ale potrafi również uzależniać. Jeżeli twoja dieta w dużej mierze opiera się na cukrze, musisz liczyć się z tym, że twój organizm staje się o wiele podatniejszy na różne choroby i schorzenia, a twoje białe krwinki są zbyt słabe, aby układ odpornościowy mógł podejmować walkę z wirusami i bakteriami. Na pewno wiesz, że cukier nie znajduje się tylko w słodyczach, czyli słodkich przekąskach, takich jak ciastka, cukierki czy pączki z cukierni. Producenci żywności dodają go do bardzo wielu produktów, np. wody smakowej, soków owocowych (mimo obecnej tam już fruktozy), a nawet do pieczywa. Istnieją jednak słodycze, które sprostają wymaganiom wszystkich tych, którzy lubią słodkie przekąski i potrzebują ich na co dzień.

Dobrym wyjściem może być zamiana produktów zawierających cukier (sacharozę) na produkty zawierające te zdrowsze opcje. Należą do nich: 

  • fiński ksylitol – w przypadku produktów takich jak Zdrowy Lizak Mniam-Mniam to najważniejszy składnik,
  • stewia (glikozydy stewiolowe),
  • izomalt,
  • erytrol,
  • syrop: z agawy, klonowy, daktylowy,
  • tagatoza.

Produkty takie jak Zdrowy Lizak mogą pomóc ci ograniczyć spożywanie słodyczy w ciągu dnia. Pamiętaj jednak, że w ciągu jednej doby można zjeść tylko 2 lizaki, 2 pastylki lub 6 karmelków. Większa ilość skutkuje przeczyszczeniem organizmu.